| xShika a întrebat:

Salut TPU!

Am 2 sim-uri în telefon ambele au credit și internet dar de pe sim 2 merge date mobile dar pe sim 1 nu merg datele mobile și setările pentru internet sunt făcute aveți idee de ce nu merge cartela este noua?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la firma de telefonie care ti a vindut cartela sau unde ai tu abonament si ei o sa rezolve, nu ai spus ambele cartele sim sunt de la acelasi operator de telefonie? Sau una este de la Vodafone si cealalta este de la digi? Si daca ai internet pe o cartelă sim, de ce ai nevoie de internet pe ambele cartele sim, sa platesti mai mult? De pe sim doi merg datele mobile nu cum ai scris tu merge datele.

| xShika explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da sunt de la același operator de telefonie, cartelele sunt prepay

| xShika explică (pentru xShika):

Plus ca pe sim 2 îmi merge netul foarte greu pe 4g

| Vântulalb a răspuns:

Eu am avut o astfel de situatie si am sunat providerul. Am rezolvat pentru ca acea cartela mergea numai in slotul 1. Nu stiam asta, pentru ca majoritatea merg in ambele sloturi. Vad insa ca la tine este invers.
Poti sa suni la cei de la care ai cartela cu probleme si sa intrebi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din manager cartelă sim, din setări, modifici preferințele pentru internet. Însă nu cred ca se poate activa concomitent pe ambele cartele.