| GabryeluL a întrebat:

Am achiziționat de curând telefonul Xiaomi Pocophone F1 de pe PC Garage și are un pic de screen bleeding sau backlight bleeding (adică pe marginea ecranului e mai luminos și mai alb, în special în partea de jos). Problema asta se poate accentua în timp? Și dacă ar fi să îl returnez, voie, dacă l-am deschis? Vă rog să mă ajutați! Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dăi reset adica setarile din fabrică si vezi daca intr-adevar este defect sau a fost setat de cineva gresit, telefonul cand l ai cumpărat de pe eMAG, era sigilat?

| GabryeluL explică (pentru CristiDinBucuresti):

De pe PC Garage l-am luat sigilat

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru GabryeluL):

Atunci dul inapoi asa cum este deoarece este defect din fabrică, ei sunt obligati sa til schimbe doar daca il duci asa cum l ai luat cu cutie actele doveditoare si nu umbla sa i faci nimic ca atunci ei o sa creada ca tu l ai stricat ca ei il vor verifica.

| InteractiV a răspuns:

Sigur ca da, returul se poate face intr-un termen limitat de zile, indiferent ca ai deschis pachetul sau nu, tot ce conteaza este ca dispozitivul sa fie in conditiile in care l ai primit. Daca este in stare perfecta, fara zgarieturi si asa mai departe, poti da retur. Cat despre acea problema, da, se poate accentua in timp, funda?