| anonim_4396 a întrebat:

Am câteva întrebări:
1 ce să aleg dintre un Iphone 5 S, un Samsung Galaxy a 5 2017 și un Huawei P10 lite?
2 dar dintre Huawei P10 lite și Samsung Galaxy A5 2017?
3 Cum pot deosebi un Iphone Fake de unul real? Vreau să cumpăr de pe Emag, dar nu știu dacă să am incredere că îmi vor aduce originalul.

6 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

1. Dinou zic, tipic romanesc, Samsung si iPhone ca sa avem cu ce sa ne dam mari la colegi/vechini nu? De OnePlus sau Xiaomi ai auzit? Sincer iti zic decat sa dai bani pe oricare dintre telefoanele de mai sus care au pretul MUUULT prea mare pentru ce ofera mai bine iti iei un XIaomi Redmi 5 Plus nou sau un OnePlus SH
Apropo daca chiar vrei sa dai 1.149 lei pe un iPhone 5S esti prost, fara suparare
2. Tu chiar crezi ca eMAG vine fake-uri...

| anonim_4396 explică (pentru Bogdan70001):

Emag nu, dar firmele afiliate nu știu. Nu toate produsele de pe Emag sunt vândute de Emag.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

I-ati tu Omi! Dacă se strică o piesă trebuie să te duci până în China ca să o schimbi.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Omi?! Te refereai la Xiaomi? Au 2 service-uri in Romania...dar daca nici nu te-ai interesat eu ce sa ma mai complic cu tine. Apropo au si site in romana unde au numai device-uri originale nemodificate.
Si apropo stai tu calm ca nimic nu se strica intr-un telefon XIaomi daca nu esti tu prost sa-l strici.
legat de firmele afiliate, eram sigur ca o sa abordezi chestia asta si iti zic ca si in privinta asta poti sa stai calm, pentru. ca Emag verifica pachetele de la firmele alea ca daca nu ar fi asa ar putea firma respectiva sa puna in pachet de S8 o bucata de lemn, intelegi?

| Erasmyn100 a răspuns:

Samsung galaxy a5 clar! Cat despre dacă e original vorbește cu proprietarul telefonului si zii sa iti dea imei-ul apelând la *#06# iar tu te duci pe www.imei.info si sa il bagi acolo. După vezi apasă pe search si daca iti apare de ex Samsung galaxy a5 sau telefonul care vrei sa cumperi inseamna ca e original. Mai sunt si alte metode care le poti gasi pe Youtube dar aceasta e cea mai bună și eficientă

| Sebastian2912 a răspuns:

Cel mai bun dintre telefoanele pe care le-ai mentionat mai sus este Samsung a5 2017