| Polinco a întrebat:

Salut TPU,

Am fost sunat de cineva cu număr privat de vreo jumătate de oră. Oare cum aș putea să aflu numărul? Vă mulțumesc!

9 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Din pacate nu se poate, imi pare rau. Dar nu iti face griji, mai suna oamenii cu privat, lasa-i sa sune.

Zi faina!

| anonimg a răspuns:

Nu poți să afli. Doar dacă acea convorbire reprezintă un pericol, o amenințare, și doar organelor legale poate telefonia respectivă să le facă cunoscut numărul.
În rest, singura ta varianta este sa respingi apelul, sau să blochezi din setările telefonului apelurile private.

| Polinco explică (pentru anonimg):

Salut! A sunat cineva și a zis ca "ai castigat 3.000 lei" laughing. Îti dai seama că n-am crezut. I-am zis ca merg la politiè si a imceput sa ma injure laughing

| anonimg a răspuns (pentru Polinco):

Cand ai zis ca suni la politie s-a dus castigul. laughing
Numai nebuni care n-au de lucru. laughing
Eu zic sa inregistrezi convorbirile. Poate e un coleg care se tine de farse. Il tii de vorba si il intrebi de unde e; si tu ii spui ca esti din coltul celalalt al tarii. Inregistrat poti sa ii asculti vocea mai tarziu. Poate seamana cu a unui vecin. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se poate afla

| 7PotDouglah a răspuns:

Doar cu ajutorul STS, iar motivul pentru care le ceri ajutorul trebuie să fie unul FOARTE întemeiat.

| Gerrard08 a răspuns:

Eu am gasit o chestie interesanta aici:
Vezi si tu daca te ajuta cu ceva.
http://url.32si.ro/XvvsPI

| razvan34567 a răspuns:

O modalitate ar putea fi, să mergi la consultanță unde ai numărul de telefon și să vorbești acolo sau să mergi la poliție?

| HaiduMatteo a răspuns:

Nu poti din pacate