| doru1233 a întrebat:

am nevoie de cineva care sa-mi spuna care telefon e mai bun din Samsung Galaxy Ace S5830i si Samsung Galaxy Young S6310?

Răspuns Câştigător
| moldo88 a răspuns:

Salut e mai bun Samsung galaxy young. uite aici cele doua smartphone-uri comparate http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3724&idPhone2=5280 /sper ca ti-am fost de ajutor;)

| doru1233 explică (pentru moldo88):

Se merita sa dau pe el 120 de euro?

| gabii97 a răspuns (pentru doru1233):

Isi merita baniiwinking

5 răspunsuri:
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!

Galaxy Young, categoric!
Este mai de actualitate. Ecranul este cam singurul dezavantaj!

Avantaje Galaxy Ace :
Ecran (3.5" vs 3.27")
Ecran (16M Culori vs 256K Culori)
Subtire (11.5mm vs 12.5mm)
DNSe sound enhancement
Protectie (Gorilla Glass vs ---)
Camera (5MP vs 3. 15MP)
Flash (LED vs ---)
Baterie

Avantaje Young:
Dimensiuni
Card Slot (Up to 64GB vs Up to 32GB)
Memorie Interna (4GB vs 158MB)
RAM (768MB vs 278MB)
Bluetooth (3.0 vs 2.1)
OS (Android v4.1JB bs Android v2.3GB)
CPU (1Ghz vs 800Mhz)

Te-ai descurca mult mai bine cu el! Cu Ace nu poti rula o aplicatie mai mancatoare de resurse ca ai doar 278MB RAM, nu iti poti instala o aplicatie mai mare, pentru ca are doar 158MB memorie interna, androidul este vechi..etc.
Deci..Telefonul mai bun este Galaxy Young!winking

Succes; Sper ca te-am putut ajuta!

| TizZu15 a răspuns:

Eu am Galaxy Young si mi se pare foarte bun.Til recomandwinking

| gabii97 a răspuns:

I-ati galaxy young ca e mai bunwinking