| Bucur_Emil_1997 a întrebat:

Am niste bani pusi deoparte si voiam sa va intreb daca sa imi iau Iphone 5 sau 5s!

Răspuns Câştigător
| ForYouBaby a răspuns:

Depinde cati bani ai pusi deoparte cati pretul amandurora este variabil eu zic ca oricari ti-ai lua este ok, adica uite:

http://www.phonearena.com/....../7710,7378
diferenta nu este foarte mare :) dar eu aleg iphone 5s;) :) Succes in a alege :)

12 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

CATEGORIC Apple iPhone 5S, deoarece este mai performant dpdv tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......0c83j8.php

Toate cele bune.

| CM7YRE a răspuns:

Cu cat mai nou, cu-atat mai bine, mai ales daca vrei "scaner de amprente" sau performante mai mari. Daca vrei nou nout, uite niste preturi bune:
http://bit.ly/1af9Lm0
Recomand eMAG, daca nu-ti place poti sa-l returnezi si primesti banii inapoi.

| Seby90 a răspuns:

Ia-ti orice telefon normal si distreaza-te de restul de bani.

| einenebun23 a răspuns:

Decat sa iti iei 5 sau 5s eu iti recomand sa iti cumperi mai bine la banii aia un Galaxy S4 pentru ca e de 2 ori mai bun si pretul e acelasi poate chiar mai mic.

| Apocaliptic a răspuns:

Daca tu chiar vrei sa iti iei iPhone, ia-ti 5s. Dar, sincer, nu-ti lua iPhone! Ma, cel mai ieftin 5s din eMag e de 3100 lei(31 de milioane lei vechi!)Nu isi merita banii astia! Daca era 1900 lei era peaproape. Iati mai bine un Samsung Galaxy S4 care e de 2200 lei si e de cel putin 2 ori mai bun decat iPhone-ul, are mult mai multe aplicatii si sistemul de operare este ANDROID, bateria e extraordinara, il personalizezi tu, ai acces la baterie, costul reparatiei(chiar daca e putin de crezut ca va fi nevoie) este mult mai mic si reparatia este mult mai rapida, iar televonul nu se inchide iarna cand e frig afara ca la iPhone! Cu restul de bani iti mai iei un card MicroSD de 64GB(pe langa cei cel putin 16 incorporati din fabica) si o husa si il ai pentru toata viata!
Cand va aparea iPhone 6, lumea va uita de iPhone 5, deci va fi nesemnificativ cu un pret mare...

| Apocaliptic a răspuns (pentru Apocaliptic):

Wow! M-am uitat la link-ul dat de bursuc001 si mi-am dat seama ca telefonul este chiar PROST la cat costa. Doar dual-core?! Fara slot card?! Rezolutie de doar 640 x 1136 pixeli?! Camera foto de doar 8MP?! Deci nici nu poti sa te dai mare cu telefonul asta rolling on the floor.

| Apocaliptic a răspuns:

Deci =)), fi atent, fa o comparatie intre UTOK 500Q(un smartphone nestiut) si iPhone-urile astea. Aici ma refer la performanta.
http://www.emag.ro/compare/93

| dantomescu78 a răspuns:

Depinde cat de multi bani ai stransi.

Intre iphone 5 si 5s exista si o varianta de mijloc numita iphone 5c.

Eu unul pe acela ti-l recomand pentru ca il gasesti la un pret accesibil in aceasta perioada. Uite: http://bit.ly/1aXuxaI

| MaybeSomeone a răspuns:

Mai bine iti iei un telefon la 4- 5 milioane daca tot vrei un touch. Iphone nu e prea special si oricum costa o caruta de bani. La ce tear ajuta? Mai bine ai da bani pe un telefon normal cu touch si android si de restul te-ai distra sau ti-ai cumpara alte lucruriwinking

| AdrianFita a răspuns:

Iphone 5 s e mai bun! Funda?

| voiosul25 a răspuns:

Parerea mea ar fi sa nu-ti iei IPhone...din punctul meu de vedere sunt cele mai vrajeala telefoane. Mai degraba iti iei unul de la Samsung si de restul banilor distreaza-te cum a zis si Seby90.winking

| Filipresx a răspuns:

Pai daca ai destui poti sa iti ei...dar trebuie sa ai intotdeauna mare grija de el! Eu te sfatuiesc sa iti iei pentru ca e foare super! Funda?