| UnMelc a întrebat:

Salut tpU am.o intrebare am un Samsung galaxy a5 modelul 2016 și am scapat din greșeală telefonu dim mina și butonul down nu mai funcționează sa blocat nu mai face nimic și când lam dus la un service în germania mi-au zis ca trebe schimbat tot cu displayul da display ul nu îi afectat nu are nimic.îmi puteți spune ce legătură are displayu cu butonul down

1 răspuns:
| TrandafirTrandafiriu a răspuns:

Butonul back e sensor, displayul e la fel sensor, ambii sunt conectati impreuna.