| CAlex8887 a întrebat:

Salut TPU!
Am o mare problema cu telefonul meu, un S10 5G, cand il bag la incarcat imi apare o eroare "umiditate in portul usb.". Telefonul il am de cand a aparut si cam de acum un an a inceput sa faca figuri ..La inceput eroare disparea daca il incarcam cu alt incarcator sau il uscam cu uscatorul.Acum nici gand. Pana acum 3 luni l-am incarcat doar cu wireless charger, dar e enervant sa stau 3-4 ore sa se incarce, de curand si-a revenit.
P.S SI-A REVENIT DE LA SINE, iar acum nu mai merge.Am incercat si cu safe mode si stins(tot apare eroarea) si sa ii resetez by passul.Am citit pe net si am vazut ca este destul de comuna problema asta la Samsung.Cat de curand as vrea sa imi iau altul si resetare din fabrica nu prea as vrea ca am multe prostii pe ele.Ce pot face? Multumesc!

1 răspuns:
| gabriel2004o a răspuns:

Frate,citește în continuare
"Umiditate sau praf" deci nu e obligatoriu umiditate
Am și eu S10+
Scoate un ac subțire și cu grija curăța