| Nicoletaxyz a întrebat:

azi stateam pe telefon si dintr-odata observ acea notificare de la andrioid, cum ca "Portul USB a detectat umiditate etc" Ok, am suflat in el, crezand ca poate am pus eu mainile ude sau ceva, au trecut 4-5 ore de la acea notificare, in acest timp am ramas fara baterie si am vrut sa bag telefonul la incarcat, evident din cauza acelei notificari, telefonul nu incarca, i-am dat restart, acea notificare tot acolo era, asa ca telefonul mi-a incarcat abia dupa ce s-a inchis.
Cum pot rezolva aceasta eroare? Odata chiar mi-a picat spirt in portul USB (Acum cateva luni, dar dupa vreo ora asa acea notificare a disparut, dar acum vad ca persista desi nu am atins telefonul cu apa (din cate stiu).
Va rog frumos sa imi spuneti daca prin resetare sau alta metoda se rezolva aceasta eroare.

1 răspuns:
| lilianaadelina a răspuns:

Cea mai buna varianta(si singura) este sa mergi in service cu el