| Dumitru_Prelipcian_1997 a întrebat:

Am o mica întrebare! De curând mi-am resetat telefonul iPhone 5s. Nu il foloseam cu cartela, foar pentru poze. Acum ca l-am resetat trebuie sa fac "configuratie manual" asa ca m-am conectat la internet iar cel mai probabil ca sa termin configuratia trebuie sa am cartela in telefon. Intrebarea mea este ce sa fac pentru a termina configurația si a putea folosi telefonul. Incep sa cred ca fara o cartela nu mai pot folosii telefonul :/

4 răspunsuri:
| UnTipMisto a răspuns:

Îți trebuie o cartela doar Cit îl activezi, daca e codat in vreo rețea folosești un r-sim Cit timp îl activezi după aceea nu mai ai nevoie de sim.

| Dumitru_Prelipcian_1997 explică (pentru UnTipMisto):

El este in rețeaua Vodafone România. De unde fac rost de un cit?

| Dumitru_Prelipcian_1997 explică (pentru UnTipMisto):

De unde fac rost de un r-sim?

| UnTipMisto a răspuns (pentru Dumitru_Prelipcian_1997):

Daca e in Vodafone Romania, îți trebuie un sim de Vodafone, cere la un prieten un vecin 1 minut, doar pentru activare daca nu ai prieteni sau vecini înseamnă ca ai bani happy atunci cumpara un sim de Vodafone de la orice chisc sa magazin costa apox 25-30 lei. Succes