| Gion3334 a întrebat:

am o mica problema cu telefonul meu (ZTE Blade L2 )... nu l-am mai folosit de mult timp, l-am pus la incarcat si surpriza. Nu se mai deschide, adica imi apare imaginea cu Zte dupa iar se stinge si tot asa. Ce as putea sa fac?

4 răspunsuri:
| MihaiGe a răspuns:

Aceasta problema poate avea doua cauze.
1- Bateria nu mai functioneaza corespunzator.
2-Placa de baza s-a ars.
Te poti duce la Depanero pentru o investigatie sau poti incerca sa cumperi o baterie noua.

| Morphines a răspuns:

Din păcate, telefoanele ZTE au mari probleme. Am avut și eu unul în trecut și numai probleme am avut cu bateria. Poți încerca să o schimbi, dar nu e o rezolvare garantată pe viitor.

| KanezuY a răspuns:

Cumparati o alta baterie!

| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim a răspuns:

Cel mai probabil ii brickuit. Adica eu murit sistemul de operare Android( software-ul). Trebuie resoftat. Ai nevoie de un PC si un cablu usb bun si inca ceva. Aici poti vedea solutia la problema ta: http://forum.xda-developers.com/......2-t2864446
Totusi nu exclud ca bateria sa fie de vina. Tu incerci pe riscul tau.