| anonim_4396 a întrebat:

am o problema am un Nokia 311 si i-am facut reinstalare de software si sa intrerupt iar acum nu mai porneste deloc se aprinde si se stinge de citeva ori si atat, dar nu se aprinde deloc daca cineva a trecut prin asa problema si ati rezolvato spuneti-mi si mie cum ati facut? va rog mult

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.Se rezolva la un service.

| gheodjgheote a răspuns (pentru darrio2007):

In afara de servis ieu cered ca se mai poate face si altceva dar nu gasesc in caz ca gasesc iti voi spune

| darrio2007 a răspuns (pentru gheodjgheote):

Ok.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acum NU mai ai ce să-i faci acasă.

TREBUIE dus la un Service!

Toate cele bune.

| dantextcontrolpsp a răspuns:

Salut, am facut si eu ca tine, dar mai inainte de a face reinstalarea am facut un backup cu un soft de la Nokia, lamine am mers bine, dar daca e sa fia avut o problema asi fi facut un restore, ai pute sa incerci, mergi pe site la Nokia descarca softul si in cearca sa repui sistemul. daca nu te descurci imi lasi raspuns si am sa caut si eu sa vad ce e, bafta.

| gheodjgheote a răspuns (pentru dantextcontrolpsp):

Dar ce aplicatie trebui sa descarc? windowsu nu? banuiesc ca altceva nu e? si daca poti spune-mi si cum procedez?

| dantextcontrolpsp a răspuns:

E Nokia Asha 311?

| dantextcontrolpsp a răspuns:

Poti sa incerci sa descarci de aici http://www.nokia.com/ro-ro/suport/produs/311/ Nokia Suite PC si vezi daca poti conecta tel la pc asa poti sai reinstalezi software-lu inapoi, e naspa ca nu ai facut un backup, daca nu functioneaza mergi la suport si ati spun eii cum sa faci