| Anonimulnegru a întrebat:

Salut TPU, am o problema, am un s10 și îl încărcam cu un acumulator de S9 plus și cu cablu de 3A de 3M si odată îmi arăta că încarcă in 5 ore și după fă într-o oră jumate, azi mi-am cumpărat un încărcător hoco cu un cablu de 1M de 20W și odată îmi arată că încarcă într-o oră după că în 2, va dau și link cu încărcătorul, este vina telefonului? Că daca încarc cu încărcătorul de s21 a mamei încarcă repede și nu face figuri

https://www.gsmnet.ro/......type-c-alb

Dau Funda!

4 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Ca chargerul original nu este nici unu.

https://www.olx.ro/......dBJ2H.html

E plin Olx de ele

| Anonimulnegru explică (pentru aditimus):

De unde știi că este original? Că am văzut pe AliExpress la fel cu vreo 15 lei

| Anonimulnegru explică (pentru aditimus):

Eu am făcut școala de electronist și nu contează ce brand are încărcătorul daca are aceeași amperi și același voltaj, ar trebui sa încarce la fel, îți dau un exemplu, încărcătorul de iPhone original are 20W și 5V și este încărcător la fel de la Anker, Baseus, Ugreen, etc și încarcă la fel de repede, de exemplu cablu original de s21 și acumulator de priză de la Huawei cu aceeași W încarcă la fel

| aditimus a răspuns (pentru Anonimulnegru):

Vezi poza 2 din anunt