| ςคтคℓίηßяùηηєтśέĻĻยℓ a întrebat:

am o problema.
Am un Samsung GT C3322 si astazi l-am conectat la usb si nu mi-a mers. Bun. L-am scos si de atunci mi-se incarca cand e inchis. Daca il deschid imi apare ca si cum ar fi conectat la pc. sad Ce pot sa ii fac?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Încearcă să introduci în telefon ( şi apoi să scoţi ) mufa de la cablul de date usb - de 5-6 ori, e posibil să se fi mişcat puţin mufa/slotul respectiv.

Dacă nu merge bine după aceea te "ocupi" de telefon : îl închizi, scoţi bateria pentru 10-15 minute, apoi introduci înapoi bateria şi îl pui la încărcat FĂRĂ să-l deschizi.
Când este încărcat complet ( după 2-3 ore ) îl scoţi de la încărcat, scoţi bateria din el pentru 10-15 minute, apoi o introduci înapoi şi încerci să-l deschizi, apoi verifici dacă e ok.

Dacă NU reuşeşti nici aşa, atunci să-l duci în Service să-i schimbe mufa de la usb.

Toate cele bune.

| ςคтคℓίηßяùηηєтśέĻĻยℓ explică (pentru bursuc001):

Si-a revenit am scos bateria ceva timp din el cam vreo 4 ore si acum vad ca si-a revenit sper sa nu mai am probleme:* Multumesc mult. Oricum mai am garantie dar aveam niste numere pe telefon si nu vroiam sa-le pierd. sad I-am dat si o Reinitializare Totala. happy :* :X Sper sa nu mai intampin dificultati cu el ca il sparglaughing

| bursuc001 a răspuns (pentru ςคтคℓίηßяùηηєтśέĻĻยℓ):

Cu plăcere!

E bine că s-a rezolvat.
Mersi şi eu pentru fundiţă.

Toate cele bune.

3 răspunsuri:
| cobra99 a răspuns:

Salut.daca mai ai Samsung c3322 si este defect vreau eu sa il cumpar