| UnSimpluRoman a întrebat:

am o problema cu telefonul de cateva zile tot isi da singur restart....am incercat sa resetez telefonul din fabrica, sa scot bateria nu merge la el ce pot face? o fi de la altceva?

14 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

De ce n-a mers? Nu se poate reseta? Ai intrat in setari? Setari > Creare copii de rezerva si resetare (optiunea poate fi in sectiunea Conturi) > Revenire la setarile din fabrica si dupa, selecteaza Resetare dispozitiv. Su cu telefonul inchis apesi simultan pe butonul de volum jos si butonul power.
Mai incearca ceva. Scate-i cardul microSD si foloseste-l fara. S-ar putea sa mearga.
Ai facut toate actualizartile lui?
Daca nici asa nu merge trebuie trimis in service!

| UnSimpluRoman explică (pentru Salontanul):

Cu actualizarile sunt la zi si o sa incerc cu butonul cu si fara card

| UnSimpluRoman explică (pentru Salontanul):

Am incercat varianta cu tinutul pe buton si cu si fara card si cand tineam apasat se aprindea si dupa 2 sec se stingea si dupa iar se aprindea si tot asa...asa ar trebui sa faca sau e terminat de tot?

| Salontanul a răspuns (pentru UnSimpluRoman):

Mai este o sansa: ar trebui incercat cu alta baterie. Daca nu merge nici asa... asta e!

| UnSimpluRoman explică (pentru Salontanul):

Cum sa incerca ca la el nu se scoate bateria rolling on the floor

| UnSimpluRoman explică (pentru Salontanul):

Dar dupa ce am incercat fara card acum vad ca de o zi nu mai face figuri...

| Salontanul a răspuns (pentru UnSimpluRoman):

Bateria se poate scoate in atelier. Nu vad de ce razi?!

| UnSimpluRoman explică (pentru Salontanul):

Nu ca as fi un expert...

| venividivici2017 a răspuns:

Daca ai Samsung, problema poate sa fie de la placa de baza.Asa am patit cu un S7 Edge.

| UnSimpluRoman explică (pentru venividivici2017):

Sony.

| venividivici2017 a răspuns (pentru UnSimpluRoman):

Ori ai probleme cu acumulatorul, ori cu software-ul!

| xSega a răspuns:

Dacă îți dă un mesaj de eroare ca ceva s-a oprit atunci este din cauza Android-ului si nu poți face prea multe de cat sa il resoftezi

| UnSimpluRoman explică (pentru xSega):

Nu da niciun mesaj doar se inchide si se reaprinde dar mai greu.

| Marian9978 a răspuns:

Probabil s-a uzat, s-a stricat bateria sau s-a virusat.Du-l la un specialist în reparații