| banud a întrebat:

am o problema cu telefonul il bag la incarcat si incarca repede cam intr-o ora e 100% cand altele stau 2 sau 3 ore pana sa incarce 100% si se descarca foarte repede. Am descarcat si aplicatii da tot degeaba, voi ce imi recomandati sa fac?

Răspuns Câştigător
| Madalina_Georgiana_1998 a răspuns:

Daca este in garantie nu le dai nici un ban

8 răspunsuri:
| Madalina_Georgiana_1998 a răspuns:

Eu zic ca este din cauza bateriei, du-l la service sau daca are garantie du l la sediul unde iti este recomandat.

| banud explică (pentru Madalina_Georgiana_1998):

Mai repede asi cumpara o baterie decat sa le mai dau bani si lor

| banud explică (pentru Madalina_Georgiana_1998):

Garantia a expirat luna trecuta am avut garantie 60 de zile

| Madalina_Georgiana_1998 a răspuns (pentru banud):

Daca este in garantie nu le dai nici un ban

| zeuspebepeee a răspuns:

Problema este ca i-ai distrus bateria, cel mai probabil ai lasat telefonul la incarcat undeva la 80% nu conteaza, si dupa l-ai consumat si dupa iar l-ai bagat si tot asa, in ritmul acesta bateria se strica si nu o sa mai functioneze corect.

| banud explică (pentru zeuspebepeee):

Nu stiti cat ar costa o baterie?

| Ilie_George_1988_BpJm a răspuns:

Se incarca rapid cu incarcatorul original, care de obicei are "incarcare rapida", se descarca de obicei datorita aplicatiilor care ruleaza in fundal dupa accesare, recomandat sa activezi functoa economisire energie ( Samsung are asa ceva) si de acolo dai sa nu mai ruleze in fundal. Funda?

| banud explică (pentru Ilie_George_1988_BpJm):

Nu e incarcator original eu l-am primit dela un prieten si mila dat fara incarcator si asta cu aplicati care ruleaza in fundal e atunci cand ti apasat butonul hom si iti apare aplicati recente daca da eu le sterg tot timpul da tot asa face

| Maria_Diana_1995_HmE9 a răspuns:

Recomand sa il lasi sa se descarce complet si asta ar trebui sa ii intareasce bateria.
Daca asta nu merge ar trebui acele aplicatii pentru baterie sa fie dezinstalate oricum.