| Fidodido20091 a întrebat:

am o problema cu telefonul meu am un Sony Xperia z2. Problema este ca eu sau altcineva când ma suna sau sun nu ma poate auzi doar dacă dau pe interfon și atât, la căști vorbesc normal, dar fără ele trebuie sa dau pe interfon și asta nu este chiar plăcut sa te asculte cei din jur ce vorbești mulțumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| Cosmin2k a răspuns:

Incearca o resetare, daca tot nu are efect, cel mai bine trimite-l intr-un service.
Probabil este o problema de la microfon.

| Fidodido20091 explică (pentru Cosmin2k):

Mulțumesc pentru răspuns, eu cu microfonul nu am nici o problema pentru ca cel cu care vorbesc ma aude numai ca în mod normal când vorbesc el/ea nu ma aude, doar pe interfon poate sa ma audă. Câteva persoane mi-au zis ca este controller-ul audio ce face figuri dar eu nu știu am crezut ca se poate face ceva, multumesc