| exTreaMVipEr a întrebat:

Am o problema cu telefonul nu citeste cartelele sim.Am Samsung Galaxy Ace Plus si nu citeste nici o cartela va rog cine ma ajuta plz happy Funda + Vot

Răspuns Câştigător
| CatalinJianu a răspuns:

Salut exZTreaMVipEr, iti spun pentru ca mi s-a intamplat. Verifica cum arata cititorul de cartele, partea auriu spre bronz unde bagi cartela. Daca aia e ok si telefonul nu citeste absolut deloc, ori e codat si s-a stricat sistemu de decodare ori s-a stricat slotul de cartela. Du-te la un gsm, nu stiu exact cat costa dar daca stai in Bucuresti cel mai ieftin gsm este in Afi Palace.

| exTreaMVipEr explică (pentru CatalinJianu):

Mersi am reusit mersi mersi

1 răspuns: