| tasica a întrebat:

Salut,recent mi-am reparat un Allview x1 soul si acum am alta problema.Nu imi citeste cartela sim.Am incercat cu un tip de cartela mai veche, din aceea pe care nu o poti face nano si merge.Si cartela mea merge in alt telefon.Mentionez ca telefonul nu a fost folosit un an sau chiar mai mult.Un pic de ajutor va rog

1 răspuns:
| sorin_6068 a răspuns:

Pini de contact de la telefon s-ar putea sa calce chiar într-o zonă de uzura a circuitului sim de aceea în alt telefon merge simul și alt sim merge cu telefonul tau. Te poți duce la operatorul GSM și să le ceri o schimbare sim