| Ciompârla a întrebat:

Am o problema legata de un telefon. Am un HTC One M7 si i-am pus Cyanogen cu Cyanogen Installer. Toate bune si frumoase. Telefonul a mers ok 2 zile. Apoi primesc o notificare cum ca un update este valabil. L-am downloadat si am incercat sa-l instalez. Atunci telefonul si-a dat reboot si a intrat in recovery si... acolo a ramas. Chiar daca dau reboot, tot in recovery imi intra,
pe ecran e afisat asa:
"CyanogenMod Simple Recovery < 3e >
cm_m7-userdebug 4.4.4 KTU84P Installer XNPQ29S"
si mai jos optiunile cu reboot, apply, wipe.
A mai avut cineva aceasta problema? Si daca da, cum a rezolvat-o? Va multumesc de atentie.

1 răspuns:
| TheCosmin02 a răspuns:

Nu am avut aceasta problema dar cred ca stiu cauza:
poate actualizarea avea virusi sau nu era compatibila cu telefonul si a ramas instalata si de aia iti apare aia...
sfatul meu e sa te duci la un servis (de telefoane)

sau sa iti iei alt telefon mai bun ca ala (un telefon Samsung e cel mai recomandat). Samsung este cea mai adorata firma de romani
si nu iti lua porcari de iphone. ia-ti ceva de genul s4, note3, s5, note4 sau poti sa mai astepti o vreme (pana in mai) si sa iti cumperi un s6