| NonZarek a întrebat:

Am o problema urgenta! Am un Nokia 5, si la el am cheita sau acul acela mic cu care desfac locasele de pe laterala unde bag card sd sau cartela sim.
Problema e ca am desfacut locasul cu micro sd am pus cardul acolo l am bagat inapoi in telefon si dupa ce am terminat treaba cu cardul am vrut sa il scot din telefon, dar cand bag cheita sa iese locasul nu merge, nu mai merge efectiv, nu am fortat nici nu am indoit cheita,
Ce pot face sa scot cardul?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Mai incearcă, cu finețe

| NonZarek explică (pentru sierra1):

Am incercat, am stat 10 minute tor sa incerc dar nu merge, ce sa zic, Nokia... daca il duc de unde l am cumparat pot sa faca ei ceva?

| Bogdan70001 a răspuns (pentru NonZarek):

Pai ce sa zic daca incerci de atat de mult timp baga fortat cheita in locas si vezi daca iese, daca nu du-l in service ca ti-l fac ei

| Evolution a răspuns (pentru NonZarek):

Da, poti sa il duci la service dar din pacate aceste lucruri nu tin de garantie pentru ca ai facut-o cu mana ta cum s-ar spune.
Problemele astea de "finete" se rezolva prin anumite improvizatii. Du-te la un service gsm, cred ca au mai intalnit cazuri de genul (daca e unul cu experienta) si poate sa ti-l faca in 5 minute, cred ca nici bani nu iti va cere, eventual te duci tu a doua zi si ii dai o bere.
Succes!

| NonZarek explică (pentru Evolution):

Mersi!

| Angel35 a răspuns:

Incearca cu un ac de siguranta