| DEADEND a întrebat:

Am Samsung Star 2 GT-S5260 si am 2 probleme.

1:Cand bag cablul de date in calculator imi apare GT-S5260 ca camera sau scanner, in loc de Removable Storage, dar daca intru in Telefon la Meniu\Settings\Connectivity\USB utilities\Mass storage si abia acum bag cablul de date in pc, imi merge.Cum fac sa imi dea direct Removable Storage fara sa mai fac chestia de sus?

2:Am descarcat jocuri jar exact care imi trebuie pentru telefonul meu, le-am pus pe card si cand dau sa le instalez da la toate Invalid file, si la melodii File has incorrect data.Cum fac sa imi mearga? Va rog raspundeti rapid.!

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Cablurile micro usb sunt universale.
Degeaba il schimbi. De curiozitate du-te la magazin si cere un clabul micro USB. Daca are mufa la fel, telefonul la fel se va comporta.
Pentru a vedea direct cardul, te duci la setari-memorie-memorie implicita si acolo setezi la toate optiunile -CARD-Afisare. Probeaza.

| DEADEND explică (pentru horia2012):

Ok,dar cu a doua eroare?

| horia2012 a răspuns (pentru DEADEND):

Inseamna ca nu sunt compatibile cu telefonul tau. Java pentru telefon are mai multe variante.
Incearca aici:
http://java.mob.org/
le descarci pe cele cu rezolutia de 240x400
te duci pe "download" si primul de sus (verde) in general e pentru telefonul tau. Daca nu e compatibil te atentioneza. Eu de aici am descarcat si toate au mers.

| DEADEND explică (pentru horia2012):

Ok,dar niste teme misto nu stii de unde iau?

| horia2012 a răspuns (pentru DEADEND):

Da-mi o adresa de email sa ti le trimit pe ale mele, daca vrei. Pe net nu prea gasesti.

| DEADEND explică (pentru horia2012):

Strikesumer@yahoo.com

7 răspunsuri:
| Darius392 a răspuns:

Cablul nu este acelasi model ca si telefonul, cumpara altul.

| DEADEND explică (pentru Darius392):

AAA,da,ai dreptate ca foloseam cablul de date de la Alcatel onetouch.Dar cu a doua eroare?