| Rommeo a întrebat:

am si eu o intrebare, am un galaxy s6 si as vrea sa stiu daca-i pun android marshmalow prin ODIN imi mai remane recowery-ul TWRP instalat sau o sa se schimbe cu cel stock? Intreb pentru ca daca nu-mi convine android 6 sa pot trece inapoi la android 5.1.1 prin bakup-ul facut cu TWRP. Multumesc.

8 răspunsuri:
| ChrystianSandu a răspuns:

Deci, 5.1.1 pe S6 e praf, nu ti-l recomand. Poti schimba interfata cu vreun launcher.

| Rommeo explică (pentru ChrystianSandu):

La mine nu e praf, scot intre 3, 5-4 ore ecran activ.Dar tu ai marshmalow pe s6? daca da zi-mi si mie daca sunt probleme, ca de pe forumuri am inteles ca e dezastruos, mai trebuiesc ceva update-uri.

| ChrystianSandu a răspuns (pentru Rommeo):

Eu am inteles ca e destul de bine optimizat, cei de la Samsung s-au chinuit nitel... ma rog, ramane de vazut, eu nu am S6

| ioanoanea15 a răspuns:

Nu cred ca iti ramane twrp-ul dar daca nu oti place la fel cum instalezi android 6.0 poti sa te intorci la 5.1.1 tot cu odin flashuind adroidul 5.1.1.
Plus de asta ca poti sa flashuiesti android 6.0 si cu twrp si atunci esti sigur ca iti ramane twrp-ul

| Rommeo explică (pentru ioanoanea15):

Pai ai te rog un link cu android 6.0? ca cel care este pe Samobile se pune doar prin Odin nu merge prin TWRP.

| ioanoanea15 a răspuns:

Nu stiu exact un link dar incearca pe xda poate gasesti ceva.

| Rommeo explică (pentru ioanoanea15):

L-am incercat pe asta http://forum.xda-developers.com/......3-t3119968 Si dupa ce se termina de instalat si dau reboot se deschide si sta pe sigla (Samsung galaxy s6) si nu trece mai departe l-am lasat si un sfert de ora si tot asa ramane.

| ioanoanea15 a răspuns:

Nu stiu incearca sa repeti procesul de instalare si daca nu reusesti restaureaza-ti romul original.
Din cate am vazut cred ca ce ai vrut sa instalezi este un rom custom. Nu stiu exact daca pe s6 vine blocat sau nu bootloaderul. Daca e blocat nu o sa poti instala romuri custom. Dar din cate stiu eu pe s6 ar trebui sa beneficiezi de update OTA si nu sa te complici cu astfel de chestii.