| LucianMihai7 a întrebat:

am și eu o întrebare, as vrea sa îmi cumpăr un iPhone xr și as vrea sa îl cumpăr la abonament, cât ar fi prețul pe luna? Sau sa îl cumpăr sh?

4 răspunsuri:
| Alexuţ02 a răspuns:

Nu stiu daca merita abonament, ori abonament, ori rate. tot pe acolo ajungi sincer sa fiu, astia te iau cu vrajeli si platesti ceva bani in + fata de pretul initial

| Lucian4 a răspuns:

Simplu: uite-te pe siteul magazinului si vezi cat este abonamentul la Orange sau Vodafone

| Mihai314 a răspuns:

La abonament te "freaca" astia mult. Pretul poti sa il cauti chiar singur la telekom sau Orange sau Vodafone. Parerea mea este ca nu merita la abonament. Iar secondhand nu stiu cat merita iar pentru ca sunt sanse sa gasesti unul stricat si sa iti iei teapa chiar daca nu observi asta cand il iei sau sunt sanse sa gasesti unul bun. De exemplu eu ultimele mele telefoane le am luat second hand, unul m-a tinut aproape 1 an jumate, unul am patit sa fie display ul schimbat, unul cu bateria stricata, depinde. Cauta sa gasesti second dar in garantie si sa arate bine si cel mai important poti sa mergi cu vânzătorul la un service gsm sa il verifice. Daca nu, renunta la iphone xs si ia ti direct nou, unul mai ieftin si stii o treaba, ca e in garantie si ca te va tine ceva timp. Succes.