| Ciprian363636 a întrebat:

Hei TPU, am urmatoarea problema: Pun telefonul la incarcat (fast charge) si se incarca destul de repede pana la 90% dar apoi se incarca foarte greu (trebuie sa-l mai las vreo 2 ore pana sa ajunga la 98%), dupa 98% nu se mai incarca deloc oricat l-as lasa (telefonul arata in continuare ca se incarca). Precizez ca am telefonul de 3 luni iar bateria ma tine aproape ca la inceput, dar mi se pare cam ciudat ce se intampla. Daca ati patit si voi asta sau aveti idee care ar fi cauza va rog sa imi spuneti in comentarii.
P.S.: nu sunt genul de persoana care toata ziua baga si scoate telefonul de la incarcat

2 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

De la 90 la 100% se încarcă si la mine in vreo 35-40 de minute. Dacă zici ca nu se mai încarcă deloc probabil bateria e pe duca.

| TheTrooper1 a răspuns:

E foarte posibil ca telefonul să afişeze greșit procentul bateriei.