| CDenis1997 a întrebat:

Salut TPU,
Am si eu o intrebare.
Pe un telefon cu sistem de operare Android se poate configura in asa fel aplicatiile care doresc sa se instaleze pe el, sa se instaleze direct pe cartela SD?
Daca da, cum?

Răspuns Câştigător
| GreenSky a răspuns:

Nu toate aplicatiile pot fi instalate pe SD! Dar pentru a le putea distribui mai usor incearca aplicatia App 2 SD!
Succes!

2 răspunsuri:
| Alex2312 a răspuns:

Da,se poate.Dai la setari parca si la"stocare pe cartela SD"

| Vlad43 a răspuns:

Nu prea se poate. doar unele aplicatii se pot instala pe cartela SD, aplicatii care au memorie mare...