| IONUTZU1999 a întrebat:

am si eu o problema am un Samsung galaxy ace s5839i si am pus o parola de blocare ecran pentru ca tot mil lua sora mea mai mica si l-am uitat ce pot sa fac nju conteaza daca pierd datele dar am incercat cu butonul power si home sa le tin apasate cand il aprind si nu a mers va rog ajutati-ma.
Multumesc!

6 răspunsuri:
| iamSeBy a răspuns:

Desenezi gresit parola de 5 ori, dupa aia ii dai la "Ati uitat modelul?" sau ceva de genul si o sa trebuiasca sa iti scrii contul si parola de mail cu care intrai pe Google Play.

| Rety_Petry_1992 a răspuns:

Cel mai bine este sa intri in recovery mod, apoi dai wape cache, apoi wape data...asta insemnand un reset full al telefonul (revine la setarile din fabrica-cele originale) sper ca a fost de ajutor... Sa intri o faci cu butonul HOME si POWER, imposibil sa nu functioneze asta tongue eu asa fac atunci cand am probleme mari cu galaxy fit.O zi buna

| IONUTZU1999 explică (pentru Rety_Petry_1992):

NU a mers asa cum ti-am spus tin apasat butonul power cu home si mi se aprinde normal

| IONUTZU1999 explică (pentru Rety_Petry_1992):

Nu merge

| Rety_Petry_1992 a răspuns:

Gresesti atunci cand incerci sa il deschizi... Deci tu apesi butonul HOME si POWER, ti apasat butonul HOME atat cat este nevoie sa intre in recovery mode, nu conteaza ca butonul POWER il lasi dupa ce l-ai apasat odata! Incearca asa ca si eu am patit la fel. Sper sa reusesti.