| Alex8887 a întrebat:

Am si eu o problema cu datele mobile! Sunt in Anglia si am un s8 care este codat pe Vodafone Anglia.Asta este prima data cand bag cartela in el! Am si 1gb trafic de date pe cartela, si cand dau sa activez datele mobile nu pornesc! Are cinve idee cum il pot face sa mearga?

Răspuns Câştigător
| VSC10 a răspuns:

Dupa ce ai intridus cartela da-i un restart. Banuiesc ca si cartela este tot de la Vodafone Anglia si telefonul l-ai luat tot de acolo. Daca nu merg nici dupa repornire s-ar putea sa nu iti fie setat APNul pentru internet. Asta o poti face manual, dar in mod normal cand ai introdus cartela ar fi trebuit sa primesti un sms de configurare cu setarile gata facute. Pentru a obtine setarile poti sa suni si la operator sa spui sa ti le trimita, sau te uiti pe net care sunt si le setezi tu. Mult noroc!

| Alex8887 explică (pentru VSC10):

Multumesc pentru raspuns

1 răspuns: