| Giocodimano1 a întrebat:

Am și eu o problema cu un note 3
Am o cartela digi care îmi funcționează în oraș dar la tara nu
Care este cauza?
Menționez ca pe alte telefoane merge și la tara doar pe note nu

4 răspunsuri:
| mousesipc123 a răspuns:

Poate nu prinzi semnal.
nu stiu exact ce este dar cred ca nu ai semnal in locul acela.

| lonewulf a răspuns:

Fiindca Digi e doar 4G. Crezi ca si-au batut capul sa puna relee in orice cotlon de tara?! De aia nu iti merge!

| Giocodimano1 explică (pentru lonewulf):

Da frate am înțeles
Dar de ce pe alt telefon îmi merge

| lonewulf a răspuns (pentru Giocodimano1):

Oare de ce nu merge? E greu sa gandim un pic si sa dam un google. Fiindca daca te interesai un pic si iti foloseai capu`, vedeai ca 4G lucreaza in mai multe frecvente. Apoi puneai mana si vedeai in ce frecvente lucreaza telefoanele alea. E mai simplu mura in gura, nu?!