| 0123456789102003 a întrebat:

Am si eu o problema legata de telefon si virusi! Am fost sapt. trecuta la un service (era ca un magazin de alimentara) si am spus ca procesul com.android.phone s-a oprit! Peste 20-25 min. m-am dus sa-l iau! Am inteles ca I-au bagat un nou soft care sa fie compatibil (telefonul meu este din Germania firma Mobistel)! Ei tot nu au rezolvat nimic scuzandu-se ca nu cunosc aceasta firma si ca are un virus luat dintr-o reclama (fara suparare dar au mintit)! Au spus ca s-au conectat la internet si au inceput sa se instaleze tot felul de porcarii( nici nu vreau sa vorbesc)! Au spus ca nu mai poate fi facut fiindca virusul nu poate fi sters (alta minciuna telefonul pote fi reparat si schimbandu-i memoria!)! Eu am sa incerc si la alt service! PUTETI SA-MI SPUNETI CE AS PUTEA FACE! VA ROG PENTRU RASPUNSUL CORECT DAU FUNDA!

6 răspunsuri:
| AlexElektro1987 a răspuns:

Dacă îți apare acel mesaj ca procesul... s-a oprit asta nu insemna ca are virusi, înseamnă că sistemul de operare nu functioneaza bine si se reporneste singur.

| 0123456789102003 explică (pentru AlexElektro1987):

Am fost la service cu el si asa mi-au spus si ca nu mai merge reparat! au incercat sa-i bage un nou soft

| 0123456789102003 explică (pentru AlexElektro1987):

Asa mi-au zis cei de la service cica ca nu merge reparat si ca virusul e luat dintr-o reclama! au bagat n nou soft dar cica ca au incercat sa stearga virusu dar nu merge! HELP ME DACA STII CUM SA-L REPAR

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru 0123456789102003):

Nu ai ce sa repari, da-i o resetare la setările din fabrică și nu ar trebui să mai faca. Ce telefon ai?

| 0123456789102003 explică (pentru AlexElektro1987):

Cel mai bun lucru este un soft (original) pentru Mobistel Cynus T8

| 0123456789102003 explică (pentru AlexElektro1987):

Sincer am descoperit imi trebuie rom-ul pus din nou