| Cosmin_Georgian_1998 a întrebat:

Am si eu o problema legata de telefonul meu lumia 520 care nu se mai încărca si nici nu se aprinde.În urma cu câteva zile l-am pus la încărcat si după aproximativ o oră telefonul era cu bateria 2%.M-am interesat la magazin telefonul fiind in garantie si pe net si nu am primit nici un răspuns, pe internet același lucru. Dacă aveți idee va rog să ma ajutati!

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este defect încărcătorul sau bateria sad

Încearcă să-l pui la încărcat conectat la Pc/laptop!
Dacă se încarcă, atunci este defect încărcătorul; dacă nu se încarcă nici aşa, atunci este defectă bateria.

Oricum, din moment ce ai Garanţie, îl duci/trimiţi la Service-ul care asigură Garanţia şi reparaţia trebuie să fie GRATUITĂ!

Toate cele bune!