| cristian1988 a întrebat:

am si eu un telefon Nokia 200 cu 2 cartele si cand il aprind se aprinde pana cand imi apare bateria,ceasul, semnalul si meniul dupa care se inchide...care sa fie problema? am incercat cu Nokia suite dar nu merge sa il conectez la usb imi intra si iese usb...plzzzz ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Softul este problema.
dai un hard reset
fara cartele telefonul functioneaza? daca da fa asa:
Just type *#7370#
Type security code 12345
Wait until the phone restarts
daca nu poti forma acel numar stinge telefonul si fa asa:
Press and Hold "*"+ "3" + Call / Green Keys.

| cristian1988 explică (pentru SasNetRomania):

Pai tocmai ca nu merge cum am mai spus se aprinde si dupa ce imi apare semnalul si meniu se inchide. * +3 + call vad ca nu se intampla nimic, alte solutii mai aveti? plzzz ajutati-ma

| DeeutzaDlk a răspuns:

Du-l la o verificare, bateria este buna?