| Andrei281040 a întrebat:

Am un Huawei p20, si nu prea am semnal. Spre exemplu in oras am semnal pot suna pot umbla pe net. In schimb la țară imi zice 'Niciun serviciu'. Dar cand bag cartela in alt telefon acela are semnal, mai putin dar are.
Ce as putea sa fac?

5 răspunsuri:
| Cosmina361 a răspuns:

Si eu am p20 si in weekend.uri sunt la tara si am semnal full, nu e de la telefon! posibil de la retea sau zona. si la mine sunt lecuri in care am si in care nu... deci nu e problema telefonului. depinde si cat e de vechi... am avut un p7 care avea semnal doar in oras. deci nu prea stiu ce sa zic

| Andrei281040 explică (pentru Cosmina361):

Pai in oras am semnal dar la tara nici macar nu merge sa sun. Si mai am alt telefon pe care merge sa sun.

| Cosmina361 a răspuns (pentru Andrei281040):

De cat timp ai telefonul?

| Andrei281040 explică (pentru Cosmina361):

Cam 5 luni

| Cosmina361 a răspuns (pentru Andrei281040):

Atunci chiar nu e de la telefon. posibil de la zona in care stai...nu stiu ce sa zic in cazul asta