| Mircea23592071 a întrebat:

am un Huawei P8 Lite și de fiecare data când vorbesc cu cineva pe messenger cu camera mi de pune o frumusețe pe fata că și cum aș avea font de ten, și nu știu cum să rezolv...

9 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Știu despre ce vorbești și este o setare din telefon care reduce coșurile/roșeața de pe față/cearcănele etc.
Intri la camera foto/video și dai pe camera din față. Trebuie să îți apară o rotiță(setări), apeși pe ea și dai pe ''Înfrumusețare față''. De acolo te descurci.

| Crisstinayy12 a răspuns:

Dai la setari-- și resetare valori implicite: ți de face camera de la început; și nu activa frumusețea automata pentru față. Apoi dai la foto

| Mircea23592071 explică (pentru Crisstinayy12):

Haha, nu cumva îmi șterge toate datele din telefon? -_-

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Mircea23592071):

Asta o sa vezi tu.

| Crisstinayy12 a răspuns (pentru Mircea23592071):

Nu. Îți garantez eu pe 10000 de lei. Mă refer la setările camerei.

| Mircea23592071 explică (pentru Crisstinayy12):

Pai frumusețea o am doar pe messenger, pe camera nu o am

| LTAA a răspuns (pentru Mircea23592071):

Du-te la messenger si da acolo resetare date (nu valori implicite). Dar daca nu vrei sa pierzi nimic din messenger (mesajele sunt oricum salvate pe servere), fa un apel de test si uita-te prin setari la optiunile de make-up/beauty/cum pIm se mai numesc. bafta!

| Crisstinayy12 a răspuns:

Probabil că nu e 5M ( megapixeli) ci mai puțin și de aia!

| Badita_Raul_1998 a răspuns:

Poate ai activat una dintre filtrele pentru fata.