| costinxix a întrebat:

Am un iphone 4s si de aseara nu mai merge microfonul. Mentionez ca daca sun pe cineva si dau pe difuzor ma aude il aud perfect dar pe normal nu ma mai aude deloc. Va rog ajutati-ma. Dau funda.

5 răspunsuri:
| valentino52 a răspuns:

Aceeasi problema am intampinat-o si eu dar invers. Cand vorbeam la el normal se auzea foarte bine, cand dadeam pe difuzor nu se mai auzea nimic. Muzica nu mai canta, Siri nu se mai auzea nimic. L-am dus la garantie in 3 zile am primit unul nou.

| XByancaElenaX a răspuns:

Daca ai garantie la el dul la reparat sau macar sa il vada cineva!

| XByancaElenaX a răspuns:

Din pacate e o problema hardware cu procesorul de sunet.
Trebuie facut reball.ma confrunt cu problema sunetului in timpul convorbirilor, doar pe speaker merge sa ma aud cu cel cu care vb. trebuie sa i dau restart sa si revina. Uneri cade sunetul desi am full la semnal, si dupa cateva momente ma aud iar bine ceilalti.

| gl06zkf a răspuns:

Daca ar fi pe skipe tea-s ajuta! da hai sa incercam! da siri si peurma da la volum

| costinxix explică:

Era buna ideea cu garantia da nu o mai am Altceva?