| Alinus23031230 a întrebat:

Am un iphone 8 de la Vodafone Romania. Daca imi cade in apa si telefonul nu mai merge, intra in garantie? Adica cei de la Vodafone o sa mi-l repare/schimbe? Telefonul este nou, dar nu vreau sa il expun la cine stie ce pericole mai ales daca nu intra in garantie!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Nu se acorda garantie atunci cand il scapi in apa, il scapi pe jos, il spargi sau il arunci de pereti.
Garantia se refera doar la o piesa stricata in interiorul telefonul, sau un ecran explodat, ca defect de fabricatie.

Bula
| Bula a răspuns:

Poti sa faci o asigurare suplimentara impotriva defectiunilor provocate, cadere in apa sau furtul telefonului.
La telefoane mai scumpe merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citește manualul să vezi dacă rezistă la apă. Dacă spune să nu îl bagi în apă, și cu toate acestea tu îl bagi, ți se va anula garanția și va trebui să îl repari pe banii tăi. În niciun caz nu ai voie să intri în mare cu el.

| MelissaAdela a răspuns:

Nu, paguba produsa nu o sa fie acoperita de garantie.
Si eu tot iphone 8 am si mi s-a zis negru pe alb ca mi se poate schimba telefonul cu altul nou in coditiile in care nu se mai poate repara nimic la el, numai daca este intact

| Alinus23031230 explică (pentru MelissaAdela):

Pai da dar cei de la iphone spun ca telefonul este rezistent la ip67(praf si apa)

| MelissaAdela a răspuns (pentru Alinus23031230):

Este rezistent dar asta nu inseamna ca trebuie sa-l scufunzi laughing)