| cristi996 a întrebat:

am cumparat un iphone 6 dupa olx cu garantie si factura pana in noiembrie, ideea e ca vreau sa l duc la reparat in garantie sa mi l repare sau sa mi dea unul nou intrebarea e : o sa ceara neaparat buletinul propietarului care a cump tel sau merge si cu al meu?

Răspuns Câştigător
| necris77 a răspuns:

Certificat de garantie, factura sau chitanta plus ambalajul.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stai linistit! Nu-ti cere nimic. Daca este la tine cu acte este al tau. Buletin nu mai exista. Se numeste Carte de Identitate si ti-l poate cere doar politia.

| Robi1444 a răspuns:

O sa ceara buletinul proprietarului.
Buletinul celui care are garantia. daca este vorba de inlocuire.
Si poate in unele cauzuri si la reparatie.

Răspuns utilizator avertizat