| Dragos47 a întrebat:

Am un LG L5 E615 cam de... vreo 2 luni. Si acum ceva timp am realizat ca pe ecran este un punct negru de mizerie dupa ce m-am uitat mai bine, am vazut ca punctul negru era sub plasticul ce protejeaza ecranul, cum sa scap de el?

5 răspunsuri:
| Cromatiq a răspuns:

Salut.
Posibil după cum spui tu, ca punctul să fie sub folia de protecţie a ecranului. În cazul acesta nu te costă mult dacă o schimbi într-un magazin specializat.

| alecsme a răspuns:

Prin plasticul care protejeaza ecranul te referi la folia de protectie? Atunci esti un norocos, asta este cea mai simpla varianta, dezlipesti folia de protectie, cureti ecranul si cumperi alta folie. Merita sa dai banii decat sa te trezesti cu ecranul zgariat.

In cazul in care nu ai folie de protectie situatia se complica, eu zic sa te duci cu el la garantie sa verifice daca nu ai vreun pixel de la display mort.

| SoSo99 a răspuns:

Nu poti! E obligatoriu sa iti schimbi ecranul

| Lautaru123 a răspuns:

Vezi ca poate nu e nici un punct de mizerie este de la pixeli.

| Dragos47 explică (pentru Lautaru123):

Nu e de la pixeli.