| ktalyn178 a întrebat:

Salut TPU
Am un Nokia 5250 si un card de memorie de 2 Gb. De la un timp, nu se mai stocheaza niciun fisier (poza, video, muzica) pe cardul de memorie. Astazi am cotrobait putin prin Apps-Office-File manager-E: memory card si am bagat de seama ca s-a schimbat extensia tuturor folderelor (Images, Videos, Games, Other). Toate folderele au extensia.LNK si nu le pot deschide (file type not supported).
Ce pot face in situatia asta? Am poze si filmari importante pe card si ma doare inima sa'i dau format.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

E posibil să fi accesat/descărcat un fişier INFECTAT, cel mai probabil este vorba de un virus care ţi-a schimbat extensia fişierelor.

Pentru detalii despre acest tip de fişiere vezi linkul :
http://filext.com/file-extension/LNK

Instalează un antivirus şi fă o scanare pe telefon, ori conectează-l la Pc şi accesează-l ca o memorie externă şi-l scanezi cu antivirusul de pe Pc.

Poţi descărca pe telefon un antivirus, la alegere ( depinde ce doreşti ), de la linkul :
...google.ro/