| anonim_4396 a întrebat:

am un Nokia e52, si imi apare cand il aprind "Pornire telefon nereusita.Contactati vanzatorul"...Stie cineva cum as putea sa-l repar, adica sa il resoftez eu acasa, ce program trebuie sa folosesc? sau ar merge cu hard reset ( *+3+tasta verde)?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu il poti deschide cum crezi ca ai sa poti sa il resoftezi? Mai bine mergi cu el inapoi de unde l-ai cumparat.

| yourFanta a răspuns (pentru darrio2007):

Pai cu Nokia flasher...momentan telefonul nu este la mine...dar cred ca o sa-l pot face eu, nu are rost sa dau bani la service.

| Geoblueyes19 a răspuns:

Daca vrei sa-l resoftezi trebuie sa descarci pe PC-ul tau aplicatia Nokia Suite, dupa instalare o deschizi si dai pe adaugare software, se va descarca Nokia Software Updeter. Dupa instalarea ei cuplezi mobilul la pc si dupa ce ti-l recunoaste pc-ul si aplicatia te descurci! Succes!

| yourFanta a răspuns (pentru Geoblueyes19):

Mersi de sfat big grin

| Geoblueyes19 a răspuns (pentru yourFanta):

N-ai pentru ce!winking