| SoulReaver a întrebat:

Am un telefon Nokia 6600 care se aprinde pana acolo unde scrie Nokia si dupa aceea nu se mai intampla nimic. Am incercat resetare cu tasta creion tasta verde de apel si 3, si si steluta tasta 3 si tasta de apel si nimic. La service au zis ca nu se mai baga la telefoane asa de vechi. Se poate sa il resoftez sau sa il deblochez acasa? De ce am nevoie?

4 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

Asta se numeste boot loop. Adica s-a blocat la ecranul de blocare.
Incearca sa ii scoti bateria, il lasi 5-10 minute, ii pui bateria la loc si incerci din nou.
Pentru resoftare descarca Nokia pc suite si acolo o sa gasesti phone update, sau ceva de genu asta.
Bafta!

| SoulReaver explică (pentru alecx4music):

Ok inteleg dar ce cablu de date ii pun? Are doar mufa de incarcare si casti. Nu vorbesc de 6600 slide. Zic de modelul vechi.

| alecx4music a răspuns (pentru SoulReaver):

Rectific, nu am stiut ca nu are port usb.
Scuze.
Daca ai car de memorie, incearca sa il pornesti fara el, daca nu ai, incearca cu un card de memorie, se poate sa nu mai aibe loc sa scrie datele in memoria interna.

| catablondu a răspuns:

Buna, nu prea mai ai alte variante. Incearca la un alt service.