| tigru18 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy A6+ si pe spate are doua camere.Cum folosesc a doua camera sau ce rol are acea camera? Si a doua intrebare : Telefonul Huawei P20 Lite sau Samsung Glaxy A6+?

Răspuns Apreciat de Editori
| Birtia_Andrei_Mirel_1990 a răspuns:

A doua camera este pentru efectul de bokeh, portret, adica iti blureaza fundalul din spate. Si m-as duce pe ambele, is cam la fel, gen a6 plus are procesorul foarte putin mai bun si 1gb ram in plus, ma rog, faci cum vrei. Totusi nu o sa se simta mare diferenta intre ele, mie unul parca imi place mai mult p10 liteul.

| KLiNK a răspuns:

A6 plus si P20 Lite au aceeași cantitate RAM (4GB). Procesorul de pe P20 Lite este mai cu mul mai bun decât Snapdragon 450-ul de pe A6.

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Lasa prostiile astea si asteapta sa ajunga si la noi Xiaomi Note 7. Estimez ca o sa fie pana in 1200 RON, cel mai probabil in jur de 1000. https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_7-9513.php

| KLiNK a răspuns:

A doua cameră o folosește telefonul atunci când măsoară adâncimea câmpului pentru a face poze cu efect bokeh (blurate in spate adică). Între cele două telefoane aleg P20 Lite.

| Gabriel2424 a răspuns:

Nu are doua camere pe spate, are decat una, celalalt de jos e senzorul de amprenta, dupa parerea mea Samsung e o firma ce produce calitate.

| tigru18 explică (pentru Gabriel2424):

Ba are două camere. uitate mai bine happy