| andreyy96 a întrebat:

Am un telefon alview p5 quad-core, nou, si nu stiu daca mai trebuie formatata bateria. Am observat ca este lion si acestea nu se formateaza, dar la prima incarcare l-am tinut 12 ore chiar daca bateria era 100 % de vreo 5 ore.
Va rog ajutati-ma pentru ca nu vreau sa stric bateria in cazul in care il tin prea mult sau prea putin happy.

Răspuns Câştigător
| Zeppa03 a răspuns:

Ai facut bine, asa se formateaza clasic o baterie normala. E de ajuns o noapte, acu incarca-l normal pana se face 100% nu mai ai de ce sa-l tii mai mult.

2 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Degeaba l-ai ținut pentru că are el un montaj în baterie când se încarcă se decuplează.

| Danzell a răspuns:

De obicei telefoanele vin preformatate.