| anonim_4396 a întrebat:

Am un telefon S5260 Star II si astazi l-am scapat pe jos din greseala, nu a patit nimic dar nu mai am semnal, nu mai pot suna pe nimeni. Am incercat sa il repornesc, nimic. Am incercat sa sterg cartela si nimic imi zice ca nu am semnal.
Ma puteti ajuta?

6 răspunsuri:
| StefaniaM a răspuns:

Du-te la Orange sa ti-l repare, ca si un coleg a patit asa

| վፀiፀፀ a răspuns:

Ti s-a demagnetizat cartela. Nu are nimic telefonul. Si eu am patit asa. Trebuia sa te duci cu cartela la firma de unde o ai ( Orange, cosmote sau Vodafone ) si o sa-ti dea alta cartela cu acelasi numar. Bafta :*

| sasukeady a răspuns (pentru վፀiፀፀ):

Pai cartela daca o bag in alt telefon merge. Mi-a spus multi ca e antena de vina.

| Adriankuala a răspuns:

A sarit antena din interior sau un integrat te duci cu el in asistenta nu o sa te coste mult

| sasukeady a răspuns (pentru Adriankuala):

Da cred. Dar cand am incercat sa il desfac nu am reusit, si l-am inchis am apasat mai tare, si am vazut ca am semnal pe urma am incercat sa sun a mers. Am incercat sa sun si nu am mai mers tot la fel. O sarit antena sau e stricata antena ca odata am semnal dar nu pot suna.

| Munteanu_Liviu_1987 a răspuns:

Sunt contactorii de la antena. poti sa il repari singur acasa. uita-te pe youtube la : disassemble Samsung s5260. nu iti arata exact ce sa faci, dar sa stii cum sa il desfaci fara sa-l strici. cand ajungi la antena, ridici fff usor piciorusele de pe placa de baza si ai rezolvat big grin grija cum il pui inapoi