| Mihart_Gheorghe-Constantin_1981 a întrebat:

Salut TPU,am un telefon Samsung galaxy grand prime si nu stiu ce s-a intamplat ca de o saptamana nu mai pot descarca nimic de niciunde,cand vreau sa descarc imi arata mesajul "nici-un card sd",camera foto nu se mai deschide,imi zice ca nu este memorie suficienta,,daca intru la meneger fisiere nu imi arata nici un folder,pe google play nu pot sa intru, imi arata mesajul "magazin google play s-a oprit" si nu citeste nici memoria cardului sd(32gb),imi arata 0 biti, am incercat si cu alte carduri de 4gb si 2gb si tot 0biti imi arata.L-am si resetat dar degeaba, nu si-a revenit.Va rog mult sa imi da-ti un raspuns.

Răspuns Câştigător
| IonutValentin14 a răspuns:

Inseamna ca nu iti citeste telefonul cardul sd

1 răspuns:
| Mihart_Gheorghe-Constantin_1981 explică:

Am observat ca nu imi citeste cardul sd dar nu pot sa imi dau seama de ce nu pot sa descarc in memoria interna a telefonului. Oricum nu pot descarca pe cardul de memorie cu chrome pentru ca nu am vazut nici o setare in browser pentru acest lucru.Cred ca singura solutie este sa il duc la service pentru al resofta.