| Cristian_MP_Ionut_1998 a întrebat:

am un telefon Sony experia care nu are buton de pornire mai exista alta metoda sa il aprind? telefonul încarcă

3 răspunsuri:
| Laurentiu340 a răspuns:

Salut Cristian nu stiu daca merge dar poti incerca la mine a mers la Allview fii atent poti sa bagi telefonul in fastboot mode, instalezi pe pc minimal adb fastboot instalezi driverele telefonului apoi in dosarul minimal adb fastboot deschizi cmd-ul cu shift si clic dreapta acolo tastezi comanda fastboot reboot si o sa isi dea restart normal in sistemul de operare in cazul in care nu te descurci anunta-ma te pot ajutawinking
uite si o lista cu telefoanele care intra in fastboot si combinatia de taste:
https://androidmtk.com/enable-fastboot-mode-sony-xperia-smartphone

| Cristian_MP_Ionut_1998 explică (pentru Laurentiu340):

Alta metoda fără laptop nu mai este

| Laurentiu340 a răspuns (pentru Cristian_MP_Ionut_1998):

Ma tem ca nu, era singura!