| DeCeMaiContează a întrebat:

Am un telefon Vodafone Smart 4 si de la o vreme mi se descarca destul de repede.Chiar si atunci cand nu il folosesc se descarca foarte repede.Bine,recunosc ca am incarcat multe aplicatii, dar am mai sters din acelea pe care nu le folosesc si tot repede mi se descarca! Cum as putea sa fac sa tina mai mult bateria?
Ofer funda cel mai bun raspuns.

2 răspunsuri:
| hackerulxxx a răspuns:

Schimba-i bateria

| GabrielGabii a răspuns:

Uita-te dacă ai aplicațiile sincronizate și cele care nu îți trebuie ștergere
Nu mai tine luminozitatea la telefon la maxim, scoate aplicațiile de pe ecran și lasă-le în meniu, jocurile.consuma.mult... Cam atât dacă tot repede se descarca îți trebuie alta baterie ca e prea uzata actuala...
Funda?