| lorena1gianinak a întrebat:

Heil TPU! Eu mai am un telefon ceva mai vechi, un ( VodafoneDe smart mini 7 vfd 300), un telefon foarte prost. Problema cu el este ca nu îl folosesc prea des și se descarca rapid. Ultima data când s-a terminat bateria l-am lăsat asa și nu l-am mai încărcat. Astăzi când l-am încărcat a intrat într-o buclă de repornire cred. Se deschide, apare sigla Vodafone și apoi acel cerculeț alb care se întrerupe și o ia de la capăt. A mai făcut asa dar a mers. L-am băgat la încărcat și s-a încărcat 100% și când sa îl deschid aceeași poveste. Ce naiba as putea sa ii fac? Câteodată chiar am impresia ca merge pe baza de palme și pumni. I-am scos bateria de nu știu câte ori și tot asa face. Sa îl las la încărcat peste noapte? Ma repet intenționat : ce naiba sa ii fac?

9 răspunsuri:
| funnnyman32 a răspuns:

Salut!
Am avut si eu un telefon ceva mai vechi un Nokia luat la abonament de la Cosmote, si mereu se stingea nu puteam sa vorbesc la telefon sau sa fac cate ceva ca se stingea incontiinuu la fel si in cazul tau se repornea singur daca nu il stingeam de tot.
Axeaza-te pe un telefon acum mai calumea, ceva din gama S de la Samsung sau altceva., si posibil telefonul sa aiba probleme din fabrica cu softul, de atunci cand l-ai luat ca in general alea vechi cam au probleme.
Bafta!

| lorena1gianinak explică (pentru funnnyman32):

Ce parere ai de S 8 plus?

| funnnyman32 a răspuns (pentru lorena1gianinak):

Este foarte bun, chiar si s8. Eu unul am trecut de la S8, la S9 plus si in momentul de fata sunt foarte multumit de el isi face treaba foarte bine. Dar daca vrei ceva mai mare ia s8 plus happy

| lorena1gianinak explică (pentru funnnyman32):

Multumesc pentru raspuns.

| funnnyman32 a răspuns (pentru lorena1gianinak):

Cu placere, oricand. Cele bune!

| mitzok a răspuns:

Poate e destul de scump pentru tine dar trage o privire: https://www.olx.ro/oferta/telefon-huawei-g510-IDcPs8s.html#07b7dfb35e poate e mai bun decat al tau, cu al tau chiar nu stiu daca mai poti face ceva

| lorena1gianinak explică (pentru mitzok):

Clar nu. În primul rand nu am acces la OlX sau ce site era acela și în al doilea rand nu cumpăr telefoane de pe internet, mai ales la mana a doua. Sunt sigura ca se poate face ceva. În prezent am 2 telefoane asa ca nu am nevoie sa îmi achiziționez altul nou. Mulțumesc oricum.

| lorena1gianinak explică (pentru mitzok):

Te crezi amuzant? Caut o rezolvare a problemei nu alta rabla de telefon. Asa ca nu am nevoie de recomandările dumitale.

| funnnyman32 a răspuns (pentru lorena1gianinak):

Incearca sa il duci la un service specializat, sigur vor stii ce are, dar daca se stinge singur si reporneste are sigur probleme cu soft-ul, cam la orice telefon daca s-a dus soft-ul e gata. costa bani sa l faca in service.