| 135Alex a întrebat:

am un telefon Xiamomi Not 3 Pro, îl am de 3-4 zile totul merge bine n-ai probleme cu el, doar că la încărcat se încinge foarte tare poate sã pățească ceva că se încinge foarte tare la încărcat, cum pot să fac să nu se mai încingă?

Răspuns Câştigător
| AnthonyWhite a răspuns:

Xiaomi note 3 pro

Xiaomi nu investesc in calitatea bateriei ca alte marci de telefoanie

cand bateria se incinge foarte tare cand incarci sau cand folosesti anumite aplicatii sau utilizezi prea mult camera foto/ inregistrezi nu este in regula.

normal Xiaomi Redmi 3 Pro trebuie sa tina 104hr de utilizare normala

Xiaomi Redmi Note 3 (MediaTek) - 72 ore

nu stiu ce model ai dintre cele 2

eu recomand telefoanele ce poti scoate bateria usor ca apoi dupa 1 an de zile sau mai mult sa poti folosi metoda asta :
https://www.techwalla.com/......he-freezer

1 răspuns:
| Ghimbasanu a răspuns:

Poate e vreo problema de la baterie. Daca se umfla poate exploda. Te-as sfatui sa mergi la cineva