| Delotto_Ronny_1989 a întrebat:

am un virus pe telefon care tot intra pe browser.Am instalat mai multi antivirusi dar nici unul nu l-a detectat. De exemplu cand ma joc pe un joc imi intra pe google si scrie ca am virusi detectati etc, si la fel si cand intru pe yt, ce sa fac?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca scrie ca a fost detectat un virus, atunci inseamna ca unul din aplicatiile antivirus a facut-o, si a si prins acel virus.

Fii bucuros ca ai virusii opriti!
Alte telefoane /calculatoare se viruseaza fara sa se observe, iar ca prim rezultat aparatul va functiona incet si anevoios.

| gelu1970 a răspuns:

Ai pe naiba.
Ai instalat o aplicatie care iți lanseaza spamul respectiv.

| Cornel_Mihalache_1962 a răspuns:

Pagina de pe Google este virusata.Nu ai niciun virus, dar vei avea daca urmezi pasii care iti sunt sugerati sa-i faci pentru ai scoate.Nu mai juca acel joc de la acea adresa!

| Delotto_Ronny_1989 explică (pentru Cornel_Mihalache_1962):

Chestia e ca cand ma joc orice joc sau daca stau pe yt imi tot deschidr pagina cu virus

| Cornel_Mihalache_1962 a răspuns (pentru Delotto_Ronny_1989):

Tocmai despre acea aparitie nonstop am facut vorbire.
Repet : Nu mai acesa acea adresa de web!

| Delotto_Ronny_1989 explică:

N-am instalat nici o aplicatie doar de pe google play, ce ma fac?